Yuri Alberto, një tjetër perlë në radarin e Barçës

Barcelona ka objektiva të qarta për tregun, Ferran Torres dhe Erling Haaland në afat të gjatë dhe Edinson Cavani në afat të shkurtër. Megjithatë, ata nuk ndalojnë së gërryeri planetin në kërkim të mundësive që u janë dhënë për të përforcuar zonën e sulmit të goditur.

‘Mundo Deportivo’ shton një tjetër emër në listë, Yuri Alberto. Sulmuesi 20-vjeçar që ka spikatur në Internacional de Porto Alegre këtë vit me 12 gola.

Duke dalë nga guroreja e Santos, ai mund të luajë si ‘9’ dhe të bjerë në krah dhe të veprojë si anësor. Çmimi i tij është 15 milionë euro dhe ata do të duhet të konkurrojnë me Milanin dhe Arsenalin , të cilët gjithashtu kanë shfaqur interes. /albeu.com


Shtuar 20.12.2021 11:12