Wimbledon 2021: Novak Djokovic fiton titullin e 6, barazon Federer dhe Nadal (VIDEO+FOTO)

Nole Djokovic ka fituar turneun Wimbledon për herë të gjashtë, turneun më të vjetër në botë.

Serbi mundi tenistin italian, Matteo Berrettini në katër sete, dhe fitoi turneun e 20-të Grand Slam në karrierën e tij, duke barazuar Federer dhe Nadal. /albeu.com/


Shtuar 11.07.2021 18:45