Werder Bremen nuk i reziston Bayernit, bëhet “viktima” e radhës (VIDEO)

Bayern Munchen ka arritur të sigurojë fitoren e radhës në kampionat, këtë herë përballë Werderit të Rashicës.

“Bavarezët” ishin të sigurt dhe kontrolluan takimin.

Leon Goretzka i dha avantazhin skuadrës në min (22’), i ndjekur nga Segre Gnabry min (35’).

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Bayernit. Werder Bremen 0-2 Bayern Munchen.

Pjesa e dytë ishte më e qetë sa i përket golave, Robert Lewandowski shënoi në min (67’), ky ishte goli 32-të në Bundesliga këtë sezon.

Për vendasit, rezlizoi Fullkrug realizoi në min (86’).

Rezultati përfundimtar, Werder Bremen 1-3 Bayern Munchen.

 

 


Shtuar 13.03.2021 17:31