Vlahoviç nuk dëshiron të largohet në janar nga Fiorentina

Dusan Vlahoviç, sulmuesi serb më i kërkuar nga ekipet “big” në të gjitha ligat , ka kërkuar qëndrimin tek klubi violë deri në fundin e sezonit.

21-vjeçari është kërkuar nga shumë klube dhe ofertat për të kanë qënë nga më të ndryshmet. Arsenali ishte ekipi i parë që i bëri ofertën zyrtare prej 80 milion euro e më pas Juventus me 60 milion euro plus dy lojtarë nga të rijntë.

Për Arsenalin kishte “jo” të prerë nga vetë lojtari por gjithësesi tashmë ai ka shprehur se në merkaton e janarit nuk dëshiron të largohet tek asnjë klub.

Vlahoviç dëshiron të presë merkaton e verës duke I dhënë dhe më shumë kohë për të menduar./h.ll/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 16:25