VIDEO / Skena tronditëse në ndeshjen e La Ligas, portieri i Getafes bie në tokë dhe përfundon pa ndjenja

Ndeshja e javës së fundit të La Liga-s mes Getafe dhe Mallorca ka parë skena tronditëse që po bëjnë xhiron e botës.

Ishte minuta e 74-të kur portieri i Getafes, David Soria dhe golashënuesi i Mallorcda, Kyle Larin, u përplasën ashpër.

Davidi ka rënë në tokë, pas së cilës ka mbetur i shtrirë i palëvizur dhe menjëherë i është ofruar ndihma mjekësore.

Në momentin kur portieri ka dalë nga fusha ka marrë gjithë duartrokitjen e publikut.


Shtuar 26.05.2024 17:04

Tags: