VIDEO / Shënon edhe Mirlind Daku, ndëshkon skuadrën serbe gjatë një testi me Rubin Kazanin

Futbolli rus është në fazë pushimi dhe klubet e shfrytëzojnë këtë periudhë për të zhvilluar fazë përgatitore. Sulmuesi kosovar i Kombëtares shqiptare, Mirlind Daku, i cili luan me Rubin Kazan ka shënuar një gol sot në miqësoren që skuadra ruse fitoi në shifrat 5-2 ndaj ekipit serb të Napredak.

Mirlind Daku shënoi golin e tretë për Rubinin në minutën e 59-të të ndeshjes miqësore, duke kaluar skuadrën e tij në avantazhin momental 3-2.

Përveç golit të shënuar, Mirlind Daku kontribuoi edhe për golin e dytë të Rubin Kazanit në minutën e 53-të, ku Taheri dërgoi në rrjetë topin e kthyer nga shtylla, pas gjuajtjes së sulmuesit të Kombëtares shqiptare.


Shtuar 22.01.2024 17:53