VIDEO / Dy ditë nga publikimi i listës, Mirlind Daku shënon golin e 14-të dhe i jep ‘mesazhin’ e fundit Sylvinhos

Mirlind Daku vazhdon të jetë në superformë. Sulmuesi shqiptar, zhbllokoi sfidën ku skuadra e tij Rubin Kazan po përballet me Soçin.

Ky takim është i vlefshëm për javën e 30-të të kampionatit rus.

Daku arriti të shënojë në minutën e 22-të të sfidës, duke i dhuruar avantazhin ekipit të tij, në takimin e fundit të sezonit.

Me këtë realizim, tani sulmuesi shkon në kuotën e 10 golave në kampionat, duke i çuar sinjale trajnerit Silvinjo, që të jetë një nga 26 lojtarët që do të grumbullohen në Kampionatin Europian 2024.


Shtuar 25.05.2024 17:47