Veprimi i shëmtuar i PSG-së në momentin që Mbappe publikoi videon lamtumirëse

Paris Saint-Germain thuhet se ka bërë një kthesë të madhe për ndeshjen e fundit të Kylian Mbappe në shtëpi.

Të premten, sulmuesi francez më në fund konfirmoi largimin e tij nga PSG pas shtatë vitesh.

Ai më parë ishte përmbajtur nga komentet për të ardhmen e tij, por njoftoi se do të largohet si transferim i lirë kur kontrata e tij të skadojë në verë.

Atij i kanë mbetur edhe tri ndeshje të tjera në Ligue One, si dhe finalja e Kupës së Francës kundër Lyonit më 25 maj.

Por – ndeshja e tij e fundit është në Parc des Princes kundër Toulouse të dielën dhe Mbappe tashmë ka dërguar një mesazh emocional lamtumirës.

Golashënuesi rekord i klubit fillimisht u vendos për një largim nga klubi duke pasur parasysh kontributet e tij gjatë viteve.

Megjithatë, Le Parisien thotë se ish-futbollistit të Monacos nuk do t’i bëhet një ceremoni lamtumire.

Thuhet se ata brenda klubit nuk ishin në dijeni të njoftimit të Mbappes dhe ishin “shumë të befasuar” duke e parë atë video.

Klubi nuk ka përgatitur një festë zyrtare për 25-vjeçarin, vetëm festimet pas ndeshjes për të përkujtuar një tjetër triumf në Ligue One.

Ultrasit, tifozët më të pasionuar të klubit, kanë bërë të pamundurën, pasi do të nderojnë Mbappen me një banderolë në tribunë.

Mbappe është gati t’i bashkohet Real Madridit në një transferim që është ndjerë i pashmangshëm për disa vite.

Ai do të bëhet fituesi më i madh i klubit përpara lojtarëve si Jude Bellingham dhe Vinicius Junior. /Telegrafi/


Shtuar 12.05.2024 20:58