Vendimi në shqyrtim, finalja e Champions zhvendoset në Portugali

Për shkak se Stambolli aktualisht është klasifikuar si një zonë me rrezik të lartë nga autoritetet britanike, UEFA po kërkon një alternativë për stadiumin olimpik Ataturk.

Vendi për zhvillimin e finales së Ligës së Kampionëve tashmë është në shqyrtim.

Sipas një raporti nga agjencia e lajmeve AP, planifikon të zhvendosë finalen e Ligës së Kampionëve në Porto.

Finalja e klasit të parë në mes të klubeve të Premier League, Chelsea FC dhe Manchester City do të zhvillohet në stadiumin 50,000 vendesh, Estádio do Dragao.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet me 29 maj nga ora 21:00


Shtuar 12.05.2021 11:09