Van Persie bën shaka për ngjajshmërinë e tij me Riqui Puig (FOTO LAJM)

Fotografia e Riqui Puig ka bërë xhiron në rrjetet sociale.Barcelona kishte postuar një fotografit të Riqui Puig në stërvitjen e sotme që është bërë virale ne rrjetet sociale.

Në komentin e fotogfafisë, ishte Gerard Pique i cili shkori se Puig po i ngjante Van Persiet dhe në fakt ngjajshmëria e tyre duket e pamohueshme.

Mirëpo pas kësaj edhe vet Van Persi ironizoi me situatën duke e marrë atë me sportivitet.

Ai komentoi në fotografinë e Puig duke shkruar: “Të uroj fat për sezonin e ri djali im” duke aluduar në ngjajshmërinë e tij me Puig.


Shtuar 28.07.2021 16:14