Valverde: Jemi të motivuar për të mposhtur Barcelonën

Federico Valverde pranon se është nervoz për ndeshjen ndaj Barcelonës të dielën, por ai thekson se çdo lojtar i Real Madrid është i motivuar dhe i uritur për të marrë 3 pikët ndaj rivalëve.

“Jam pak nervoz por gjithashtu i emocionuar edhe shumë kreanar që do të mund të luaj ndeshjen e nesërme.

Në të gjithë jemi të përgatitur por dhe të motivuar për të fituar nesër, do të jetë një ndeshje shumë e vështirë , jo vetëm për ne sigurisht.
Shpresoj të bëjmë një lojë të bukur dhe të arrijmë fitoren në fund.”

Këto kanë qënë fjalët e urugajanit 23-vjeçar në një intervistë për “Real Madrid TV”./albeu.com