United parakalon Barcelonën dhe arrinë marrëveshjen me Kamara

Siç mësohet në TodoFichajes, Manchester United ka kaluar në epërsi për Boubacar Kamara. Futbollisti francez që përfundon kontratën me Marsejën është një nga lojtarët e lirë të ardhshëm më të kërkuar dhe gjithçka tregon se ai do të largohet nga Franca këtë verë.

Me ardhjen e tij në klub, Ralf Rangnick ka shënuar listën e tij të preferencave për të përforcuar skuadrën, Marseille është një nga dobësitë e tij.

Futbollisti po menaxhonte një tjetër ofertë nga Barcelona por për momentin katalanasit nuk mund të konkurrojnë me kushtet ekonomike që ofron Old Trafford.

Drejtuesit e sportit Blaugrana kishin vendosur shpresa të mëdha te lojtari për të forcuar si qendrën e fushës ashtu edhe pjesën e pasme, por sot mund të konfirmojmë se lojtari është afër pranimit të ofertës së United.

Në parim, ishte përfolur se ardhja e Kamara në Old Trafford për një shifër afër 20 milionë euro këtë dimër, por më në fund nga Mançesteri ata kanë zgjedhur të shterojnë kontratën dhe të mbërrijnë me koston 0 në fund të sezonit.r.t/albeu.com


Shtuar 18.12.2021 19:15