Udinese-Milan, formacionet e mundshme

E shtuna e ndeshjes së 17-të të Serisë A përfundon me ndeshjen e shumëpritur prej orës 20:45 mes Udineses dhe Milanit.

Pioli ka të bëjë pa të dëmtuarit Plizzari, Kalabria, Kjaer, Rebic, Leao, Pellegri dhe Giroud.

Milani udhëheq kreun e Serie A me 38 pikë.

FORMACIONET E MUNDSHME:

UDINESE (3-5-2): Silvestri; Becao, De Maio, Nuytinck; Molina, Arslan, Walace, Makengo, Udogie; Beto, Deulofeu.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Bakayoko, Tonali; Saelemaekers, Brahim Diaz, Krunic; Ibrahimovic. /albeu.com/

 


Shtuar 11.12.2021 12:50