U “dogj” me Alaba-n, Bayerni tregon se ku gaboi me austriakun

Alaba u largua me parametra zero nga skuadra e Bayern Munich drejt Real Madridit nje sezon më parë duke u bërë një pikë referimi për mbrojtjen e “galaktikëve”.

Për këtë lëvizje është rikthyer të flasë drejtori sportiv i “bavarezëve” Salihamidzic, të cilën e konsideron si një veprim të gabuar nga ana e tij, mënyrën se si u soll me lojtarin.

“Ne i kemi ofruar shumë para, nga këndvështrimi ynë. Kishtë një takim me këshilltarët e Davidit dhe i dhamë një ultimatum. Ne i tham atyre se Davidi duhet të merrte një vendim. Duke e para sot, unë do të thoja se ndodhta nuk ishte e nevojshme për t’i përcaktuar një afat një lojtari të cilësisë së Davidit”, u shpreh ai./albeu.com

Shtuar 20.07.2022 20:17