Tuchel tregon si ndodhi shkarkimi nga PSG-ja: Biseda zgjati vetëm 2 minuta

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel është kthyer prapa për të treguar si ndodhi shkarkimi nga PSG-ja.

Tuchel ishte në krye te gjiganti francez, por u shkarkua nga posti gjatë kohës së krishtlindjeve.

Trajneri zbuloi se biseda zgjati vetëm dy minuta, ku u njoftua për shkarkimin.

“Ishte shumë befasuese, sepse me 22 dhjetor, për herë të parë në mbrëmje e ndjeva shkarkimin”.

“Kisha bisedë me drejtorin sportiv. E dija që shkarkimi ishte mundësi, por nuk mendoja se ishte reale. Fituam 4-0… pastaj biseda zgjati vetëm dy minuta. Nuk kishte shumë që mbetej që flitet. U ngrita thashë se kam një problem dhe u largova. I bëmë gjërat bashkë dhe u rikthyem në shtëpi për të festuar krishtlindjet”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Tuchel arriti që të kualifikohej me Chelsean deri në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku do përballet me Porton.


Shtuar 6.04.2021 14:18