Transferimet e verës, Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier League (FOTO LAJM)

“CIES” ka përdorur model të statistikave për të parë fituesin e pesë ligave evropiane.

Faktorët që janë përdorur në këto modele ishin eksperienca e lojtarëve, investimet në skuadra dhe paraqitjet në vitin e fundit.

Sidoqoftë, pavarësisht formës së mirë që Man United është duke kaluar me CR7, favoriti sipas këtij superkompjuteri duket që është Manchester City.

“Djajtë e Kuq” do renditën në pozitën e dytë, ndjekur nga Liverpool dhe Chelsea.

Kurse, skuadra e Milot Rashicës, Norwich City, bashkë me Watford City dhe Newcastle United pritet të bien në Championship.

Renditje:


Shtuar 20.09.2021 20:15