Tragjike! Mbrojtësi 21-vjeçar humb jetën në mes të ndeshjes (VIDEO)

Klubi Racingut, pjesëmarrës së divizionin e parë të Bregut të Fildishtë, tha të dielën se mbrojtësi i tij, Moustapha Sylla, vdiq pasi nuk u ndje mirë në mes të ndeshjes.

“Mbrojtësi ynë, Moustapha Sylla, vdiq sot në mbrëmje, pas një sëmundjeje në fushë gjatë takimit RCA vs Sol FC”,- lexohet në një komunikatë për media nga klubi, i cili i dërgon ngushëllimet familjes së lojtarit.

“Gjatë evakuimit të tij në spital, Moustapha vdiq. Ai mbërriti në klub shtatorin e kaluar dhe ishte vetëm 21 vjeç,”- konfirmoi presidenti i klubit Logossina Cissé për AFP.

Klubi Racing i Abidjan, i cili luan në divizionin e parë të Bregut të Fildishtë, u kurorëzua kampion i Bregut të Fildishtë në vitin 2020 dhe aktualisht zë vendin e 7-të në kampionat.


Shtuar 6.03.2023 12:50