Trafiku, tjetër çështje shqetësuese për Messin në Paris: Është i padurueshëm

I pyetur për jetën pariziane të hënën nga e përditshmja Sport, Lionel Messi rrëfen se ka jetuar ditët e para rraskapitëse, veçanërisht për shkak të trafikut në Paris, të cilin ai e ka nisur për në Neuilly-sur-Seine.

Lionel Messi  ka përjetuar një ndryshim brutal të peizazhit këtë verë. Pas 21 vitesh në FC Barcelona, ​​argjentinasi u largua nga Katalonja për në Paris, ku fillimisht jetoi në Hotel Royal Monceau, në lagjen e 8-të, me familjen e tij.

Ai ruan kujtimin e një konteksti shumë të trazuar, veçanërisht për shkak të trafikut rrugor. I pyetur për kohët e mira dhe të këqija të aventurës së tij pariziane nga Sport , Messi duket se nuk e vlerëson trafikun parisien.

“Një orë për të shkuar në shkollë dhe një orë për të praktikuar”, wshtw shprehur argjentinasi./albeu.com


Shtuar 2.11.2021 15:18

Tags: , ,