“Topi i Artë” nuk i mjafton, Greku renditet para Messit në MLS

Lionel Messi është renditur në vendin e dytë si futbollisti më i mirë i ardhur këtë sezon në MLS.

Ai është përzgjedhur nga votat e lojtarëve që kanë luajtur për herë të parë për këtë sezon në MLS.

Një befasi shumë e madhe për të gjithë se si fituesi i “Topit të Artë” për herë të 8 në histori të renditet në vendin e dytë në kampionatin amerikan.

Në vendin e parë është renditur greku Giorgos Giakoumakis i cili luan për Atalanta Junajtid dhe në vendin e 3-të Eduard Loven, gjermani që aktivizohet në radhët e St. Luis Siti SC./albeu.com/


Shtuar 3.11.2023 14:47