Toni Kroos ka vendosur të pensionohet nga futbolli pas Euro 2024

Mesfushori i Gjermanisë dhe Real Madridit, Toni Kroos ka njoftuar pensionimin e tij nga futbolli.

Ai do të marrë pjesë në ndeshjen e fundit të sezonit të Real Madridit në La Liga kundër Real Betisit plus finalen e Champions League kundër Borussia Dortmund.

Ai do të pensionohet zyrtarisht pasi të luajë për Gjermaninë në Euro 2024.

“Unë me të vërtetë mendova për këtë për një kohë të gjatë, një kohë shumë, shumë të gjatë, dhe në ditët e fundit, kam ardhur në një bindje, ky sezon i mrekullueshëm, sezoni im i 10-të me Real Madridin, do të të jetë ime e fundit dhe për mua, e vetmja mundësi është të përfundoj karrierën time në Real Madrid.”– Tha Kroos. /AlbEu.com/


Shtuar 21.05.2024 13:07