Tirana triumfon me “poker” në derbi dhe “blindon” kreun (VIDEO)

Tirana ka triumfuar 4-0 në derbi ndaj Dinamos në ndeshjen e zhvilluar në Air Albania për javën e 8 të Kategorisë Superiore.

Sa i përket ndeshjes, Tirana e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0 falë një autgoli të Sitibe.

Në të dytën Redon Xhixha realizoi dopietë në 5 minuta.

Ndërsa për të plotësuar “pokerin” Hoti i cili realizoi në minutën e 82′.

Ndërkohë, me këtë fitore, Tirana “blindon” kreun me 20 pikë, plot 6 pikë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Kukësi. /albeu.com/
Shtuar 6.11.2021 21:36

Tags: ,