Tifozi i Wolves quan majmun Rio Ferdinand, arrestohet nga policia

Skuadra e Wolves ndeshjen e fundit në Premierligë e kishte me klubin e Manchester United që e humbi me rezultatin final në 1:2.

Në këtë ndeshje i pranishëm ishte dhe ish-mbrojtësi i United, Rio Ferdinand i cili pretendon se u fye në baza racore nga një tifozë i Wolves.

 

Ferdinand përmes ‘Twitterit’ tregoi se si u fye në baza racore nga një tifozë i Wolves.

 

“Dy javët e fundit, ka qenë interesante të shohës tifozët duke i kthyer”, tha fillimisht Rio.

“Sidoqoftë, për tifozin e Wolves ishte diçka tjetër, ai kishte ardhr për të brohuritur ndaj meje ‘Mjamun, Majmun”.

“Ejani të më takoni dhe unë do t’ju ndihmoj të kuptoni se si ndiheni nës abuzoheni në mënyrë racore!”

Jo shumë më vonë, një deklaratë nga Policia e West Midlands u lëshua, duke informuar publikun se një 31-vjeçar ishte arrestuar.


Shtuar 24.05.2021 10:22