Tifozi i Real Madrid bëhet viral, ka një mesazh për Mbappe

Tifozët e Real Madridit nuk e kanë harruar dhe nuk  kanë kapërcyer vendimin e Kylian Mbappe për t’i refuzuar ata në favor të qëndrimit në Paris Saint-Germain këtë verë.

Të mërkurën, disa tifozë madje kishin me vete një fanellë speciale për të tallur francezët dhe për të festuar triumfin e fundit të “Los Blancos” në Champions League.

Një tifoz në mërkurën, i veshur me një fanellë të Real Madridit, kishte një fanellë të personalizuar të PSG -së për të mbajtur lart.

Emri i Mbappes ishte i stampuar, por poshtë tij ishte nr.0 dhe më pas poshtë numrit shkruante ‘Champions Leagues’.

Mesazhi i tifozit për Mbappe ishte i qartë.

Duhet mbajtur mend se “Los Blancos” eliminuan Mbappe dhe PSG në rrugë për të fituar Ligën e tyre të 14-të të Kampionëve të sezonit të kaluar. Asnjë klub nuk ka kaq shumë./ h.ll/albeu.com


Shtuar 11.08.2022 15:52