Tifozët e Newcastle provokuan keq Ronaldon para se të fillonte ndeshja (VIDEO)

Do të ishte e sigurt të supozohej se Cristiano Ronaldo nuk është duke kaluar momentet më të mira në një skuadër të dobët të Manchester United.

Sulmuesi portugez mund të kishte marrë lehtësisht një karton të kuq për një sfidë të nxituar ndaj Ryan Fraser, dhe shkoi menjëherë në tunel pas ndeshjes në një paraqitjeje të dobët në barazimin 1-1 me Newcastle United mbrëmë.

Edinson Cavani shpëtoi një pikë për skuadrën e Ralf Rangnick në Tyneside, dhe Djajtë e Kuq mund të numërojnë yjet e tyre me fat që nuk u larguan më herët nga fusha.

Momenti më i mirë i Ronaldos në St James’ Park në fakt erdhi para ndeshjes, pasi ai mori pjesë në një stërvitje gjuajtjeje si pjesë e ngrohjes së ekipit.

Tifozët e Newcastle talleshin me çdo gjuajtje që ai humbi, por CR7 qeshi i fundit kur më në fund qëlloi saktë dhe mbylli veshët në shenjë që të heshtnin.

Megjithatë, kjo skenë zgjati pak për pesë herë fituesin e Topit të Artë, pasi bëri një paraqitje të dobët kundër Magpies.

Ai nuk arriti të regjistronte asnjë goditje të vetme në portë, pavarësisht se është lojtari më i mirë aktual i Djajve të Kuq.

36-vjeçari ka një sasi mbresëlënëse prej 13 golave ​​në 19 paraqitje në të gjitha garat për United, dhe do të shpresojë ta shtojë këtë shifër kur Burnley të vizitojë Old Traffordin të enjten.


Shtuar 28.12.2021 16:25