Thiago i jep përgjigje spekulimeve që e lidhin atë me një rikthim te Barcelona

Duke folur për mediat përpara ndeshjes kundër FC Porto, siç transmetohet nga  Goal , mesfushori i Liverpoolit, Thiago Alcantara, ka adresuar zërat se ai është i lidhur me një kalim te Barcelona, ​​duke këmbëngulur se ai aktualisht është i fokusuar për të bërë mirë në Anfield.

Thiago erdhi përmes radhëve të të rinjve në Barcelonë dhe u konsiderua gjerësisht si trashëgimtari natyror i legjendës së klubit dhe menaxherit aktual të ekipit të parë Xavi Hernandez në Camp Nou. 30-vjeçari vazhdoi me 100 paraqitje për gjigantët katalanas, duke shënuar 11 gola dhe duke regjistruar 20 asistime.

Megjithatë, Barcelona vendosi ta largojë atë te Bayern Munich në 2013, ku ai u ribashkua me Pep Guardiolën dhe arriti sukses të madh. Në të vërtetë, Thiago vazhdoi të luajë një rol kyç në dominimin e Die Roten në futbollin gjerman për pjesën e mirë të dekadës së fundit, duke fituar shtatë tituj të Bundesligës, së bashku me nderime të tjera të ndryshme.

Une luaj futboll. Nuk jam i shqetësuar për thashethemet. Jam i fokusuar në detyrën që kam ndaj ekipit tim, kontratën që kam dhe aventurën e re që kam këtu në Premier League duke u përpjekur të fitoj të gjithë trofetë që mundem”, tha ai. /albeu.com


Shtuar 24.11.2021 12:32