Theo i kërkon Milanit më shumë nëse dëshiron të rinovojë

Milani është në kontakt me Theo të rinovojë kontratën që skadon në 2024. Kuqezinjtë duan mbyllin marrëveshjen dhe të përpiqet të mos dëgjojë oferta.

Anësori fiton 1.5 milionë në sezon dhe, sipas Tuttosport , atij i është ofruar të dyfishojë pagën për të zgjeruar lidhjen e tyre. Mbrojtësi është duke e menduar dhe javën e ardhshme do të ketë një takim me agjentët e tij. Gazeta italiane sqaron se në tavolinë ka një kundërofertë nga lojtari, i cili kërkon të paktën që klubi të arrijë deri në katër milionë fiks në sezon.

Milani gjithashtu mban një tërheqje të luftës me Kessiné, i cila tashmë ka refuzuar një ofertë për të rinovuar kontratën që përfundon në qershor. Theo është më pak urgjent, por Maldini dëshiron të lidh sa më shpejt situatën e ish-lojtarit të Real Madrid dhe Atlético , një pjesë kyçe për planet e klubit. r.t/abcnews.al


Shtuar 6.11.2021 22:27