Testet e reja konfirmojnë se nuk ka probleme në zemër për mbrojtësin e Romës

Sky Sport Italia raporton se Evan Ndicka iu nënshtrua kontrolleve të mëtejshme të zemrës sot, të cilat u kthyen negative; pra mbrojtësi i Romës do të ketë ekzaminime të tjera javën e ardhshme për të testuar mushkëritë e tij.

Mbrojtësi i Romës, Ndicka iu nënshtrua testeve mjekësore në kryeqytet të hënën dhe rezultatet konfirmuan se nuk kishte probleme me zemrën për futbollistin nga Bregu i Fildishtë, i cili ishte rrëzuar në fushë gjatë një ndeshjeje jashtë fushe kundër Udineses të dielën.

Ndicka doli nga spitali i Udines të hënën dhe analizat e para nuk i kishin gjetur probleme me zemrën 24-vjeçarit.

Ndicka nuk është stërvitur ende me ekipin dhe do të pushojë për ditët në vijim, kështu që ai nuk do të jetë i disponueshëm kur Roma e tij të takohet me Milanin në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Evropës të enjten mbrëma.

Gazetari i Sky Sport Italia, Angelo Mangiante shton në X, dikur Twitter, se Ndicka do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme të hënën, më 22 prill, për të kontrolluar mushkëritë e tij. /Telegrafi/


Shtuar 17.04.2024 21:04