Tërmet në Madrid: Ancelotti përzë yllin e skuadrës drejt Juves, tifozët të indinjuar

Sipas “El Nacional” spanjoll, Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid ka lejuar Toni Kros të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm.

Në të njëjtin dokument thuhet se eksperti me përvojë do të mbështetet te Valverde dhe Camaving në të ardhmen dhe se agjenti i Kros është parë në kampin stërvitor të Juventusit.

Kros është 32 vjeç dhe është një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit në vitet e fundit, në të cilin “klubi mbretëror” ishte tre herë radhazi kampion i Europës.

Edhe pse përmenden Pogba dhe Milinkovic-Savic, do të ishte një zgjidhje shumë më e lirë dhe një lojtar që ka shumë përvojë pas vetes kur bëhet fjalë për kompeticionin më elitar evropian. /albeu.com/

Shtuar 14.04.2022 17:44