Tensione mes Donnarummas dhe PSG-së, Raiola i vetmi fitues nga ky operacion

Ginaluiggi Donnarumma është duke kaluar nëpër një periudhë shumë të errët te PSG.

“La Gazzetta dello Sport” ka shkruar se ka tension mes Gigio Donnarummas dhe PSG-së dhe, për momentin, Mino Raiola është fituesi i vetëm në kalimin e portierit në Paris.

Ai ka luajtur vetëm shtatë ndeshje në të gjitha kompenticonet dhe së fundmi ka pohuar se rivaliteti me Keylor Navasin po e shqetëson realisht.

“Kjo nuk ka asnjë efekt në paraqitjet e mia, por po më shqetëson”, tha Donnarumma për “TNT Sport” javën e kaluar.

“Nuk është e lehtë, sepse isha mësuar të startoja gjithmonë dhe ndonjëherë më dhemb të jem në stol”.

“GDS” analizoi muajt e parë të Donnarumma-s në Paris, duke vënë në dukje se si agjenti i tij Mino Raiola, për momentin, është i vetmi fitues në marrëveshjen që e pa Gigion të kalojë nga Milani në Paris pas Kampionatit Evropian..

Sipas raportit, ka tension mes lojtarit dhe PSG-së pasi Donnarumma pritej të ishte një titullar i rregullt. /albeu.com/


Shtuar 18.11.2021 16:08