Ten Hag flet rreth lëndimit të Hojlund: Nuk kemi shumë opsione për ta zëvendësuar

Manchester United ka marrë një goditje të madhe, pasi ylli kryesor i ekipit Rasmus Hojlund ka pësuar lëndim dhe do të mbetet për disa javë jashtë fushave.

Ka qenë një goditje e madhe për trajnerin Erik Ten Hag i cili ka thënë se nuk kanë shumë opsione në skuadrën e tyre.

“Ne kemi opsionet tona në skuadrën tonë. Është një ndalesë e dhimbshme edhe për Rasmus” shpjegoi Erik ten Hag ndërsa diskutoi mungesën e Rasmus Hojlund për shkak të lëndimit me mediat e klubit.

“Është një pengesë për ne që nuk mund ta mbajmë këtë proces nga të tre në vijën e parë”.

Në të vërtetë, Manchester United është në prag të dëshmimit të një treshe të re të shkëlqyer sulmuese në Hojlund, Alejandro Garnacho dhe Marcus Rashford.

Si Hojlund ashtu edhe Garnacho punuan mirë me Kobbie Mainoo, me sulmuesin danez që shënoi shtatë gola në gjashtë ndeshje radhazi.

“Ata kanë qenë vërtet plotësues me njëri-tjetrin kohët e fundit, por mendoj se mund të nxjerrim edhe vija të tjera të frontit që mund të bëhen plotësuese dhe të bashkëpunojnë mirë së bashku dhe të krijojnë shanse. Siç thashë, të gjithë janë të aftë të shënojnë gola”, tha Ten Hag.

Ten Hag thuhet se mund të luajë Omari Forson si zëvendësues për Hojlund kundër Fulham. Varësisht se si do të kalojnë, do të bëhen edhe planet për ndeshjet e ardhshme. /Telegrafi/