Telenovela “Kessie”, mesfushori refuzon Milanin dhe i jep pikë PSG-së

Siç e kemi parashikuar javët e fundit, Frank Kessié nuk do të rinovojë kontratën e tij me AC Milan dhe për këtë arsye do të largohet nga skuadra në fund të sezonit. Afrikani nuk është i kënaqur me ofertën e fundit prej 6.5 milionë euro në sezon dhe kërkon një pagë prej 9 milionë euro.

Futbollisti është i lirë të nënshkruajë me një ekip tjetër këtë janar dhe Manchester United, Arsenal, PSG, Barça dhe Real Madrid janë kërkuesit kryesorë të tij.

Në parim gjithçka tregon se destinacioni i tij do të jetë Parisi dhe kjo është se klubi francez ka hedhur në tavolinë ofertën më tërheqëse. Bordi sportiv i drejtuar nga Leonardo është i gatshëm të dorëzohet ndaj pretendimeve të lojtarit dhe nënshkrimi i tij për klubin francez është çështje muajsh. r.t/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 13:47

Tags: , ,