“Të luaja me ty ishte fantastike”, Lukaku dedikim prekës për ish-shokun e ekipit që humbi jetën nga tërmeti në Turqi

Në një moment, pas golit, Lukaku dha një puthje në qiell. Belgu shënoi sërish pas disa muajsh me penallti, por mendimet e tij të para nuk ishin për veten, për momentin pozitiv apo për skuadrën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Romelu Lukaku (@romelulukaku)

Puthja ishte për Christian Atsu, një lojtar ganez, i cili vdiq në moshën 31-vjeçare gjatë tërmetit në Turqi. Në verë ai ishte transferuar te Hatayspor, ku pak orë para tërmetit kishte shënuar golin e fitores ndaj Kasimpasa, duke e shtyrë fluturimin për në shtëpi.

Pak ditë më parë u gjet nën rrënoja. Ai ndërroi jetë në moshën 31-vjeçare. Lukaku dhe Atsu luajtën së bashku në Everton gjatë sezonit 2014-15: dhjetë gola për belgun, asnjë për ganezin, 13 paraqitje përpara se të ktheheshin te Chelsea, klubi që e bleu atë në 2013 dhe më pas u huazua.

Lukaku i ka kushtuar edhe një mendim mikut të tij në Instagram, duke postuar disa foto së bashku në dhomat e zhveshjes: “Mos u shqetëso vëlla. Ajo që ndodhi është e vështirë për t’u pranuar. Të luaja me ty ishte fantastike. Jeni përulësia dhe dashuria e Zotit, mënyra se si ke punuar në stërvitje, dashuria që ke pasur për familjen dhe fëmijët. Zoti të bekoftë shpirtin. Të dua gjithmonë.”


Shtuar 19.02.2023 12:46