Superkompjuteri parashikon fituesin e Champions

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/22.

Superkompjuteri parashikon që Man City është favorit me 16%, ndjekur nga Bayern me 10 për qind dhe Chelsea me 10 përqind.

Shanset e të gjitha klubeve pjesëmarrëse sipas superkompjuterit:

32.Sheriff Tiraspol – Më pak se 1 për qind

31.Malmo – Më pak se 1 për qind

30.Dynamo Kyiv – Më pak se 1 për qind

29.Besiktas – Më pak se 1 për qind

28.Club Brugge – Më pak se 1 për qind

27.BSC Young Boys – Më pak se 1 për qind

26.Shakhtar Donetsk – Më pak se 1 për qind

25.Lille – Më pak se 1 për qind

24.Zenit – Më pak se 1 për qind

23.Sporting – Më pak se 1 për qind

22.AC Milan – Më pak se 1 për qind

21.Villarreal – Më pak se 1 për qind

20.Porto – Më pak se 1 për qind

19.Benfica – Më pak se 1 për qind

18.Wolfsburg – Më pak se 1 për qind

17.FC Salzburg – 1 për qind

16.Atalanta – 1 për qind

15.Sevilla – 2 për qind

14.Juventus – 2 për qind

13.Inter – 4 për qind

12.Atletico Madrid – 4 për qind

11.Borussia Dortmund – 4 për qind

10.PSG – 4 për qind

9.RB Leipzig – 4 për qind

8.Ajax – 5 për qind

7.Manchester United – 5 për qind

6.Real Madrid – 6 për qind

5.Barcelona – 8 për qind

4.Liverpool – 9 për qind

3.Chelsea – 10 për qind

2.Bayern Munich – 11 për qind

1.Man City – 16 për qind.


Shtuar 13.09.2021 19:03