Super stadium, dalin pamjet e rinovimit të Camp Nou (VIDEO)

“Cam Nou” së shpejti do të rinovohet.

Klubi i Barcelonës ka publikuar pamjet 3D të impiantit të ri.

Ai u hap në vitin 1957 dhe ka qenë stadiumi vendas i klubit të klubit të futbollit Barcelona që nga përurimi i tij.

Me një kapacitet prej 99,354 ulëseve, është stadiumi më i madh në Spanjë dhe Evropë dhe stadiumi i katërt më i madh në botë për nga kapaciteti. /albeu.com/


Shtuar 19.10.2021 16:58