Solskjaer u shkarkua për shkak të Ronaldos? Legjenda e Arsenalit: CR7 është thembra e Akilit

Shkarkimi i Ole Gunner Solskjaer nga stoli i Manchester United ka hapur kutinë e Pandorës. Në këto ditë ka pasur disa që kanë dalë në mbrojtje të trajnerit norvegjez dhe kanë kritikuar skuadrën e Old Trafford. I fundit ishte Paul Merson, legjenda e Arsenalit dhe ish-reprezentuesi anglez.

Ai ka fajësuar Cristiano Ronaldon . Merson thotë se gjithçka u shkatërrua me mbërritjen e aksidentit në Madeira këtë verë.

“Më vjen keq për Solskjaer, sepse ishte e qartë se ata kishin një plan të mirëpërcaktuar për ekipin, nga fundi i sezonit të kaluar, kur ata përfunduan në vendin e dytë. Në verë, ata më në fund morën Sanchon dhe ishte e qartë se çfarë ai i kërkuar: Sancho nga njëra anë, Rashford nga ana tjetër, Cavani që merr pjesët, Greenwood i bashkohet skuadrës… Rinia, shpejtësia, driblime dhe shumë energji! “

” Më pas, në ditën e fundit të merkatos, vjen Cristiano Ronaldo dhe kjo shkatërroi gjithçka. Gjithçka shkoi në ujë. Me Ronaldon nuk mund të luash më në kundërsulm. Këtë sezon, Bruno mezi e ka prekur topin. Mos më keqkuptoni, Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në botë, por është thembra e Akilit e kësaj skuadre…”, deklaroi ai prerazi. /albeu.com


Shtuar 23.11.2021 14:21