Solskjaer për Ronaldon: Ai shënoi dhe vrapoi shumë

Manchester Unted ia doli të përmbyste avantazhin e dyfishtë të Atalantës në pjesën e dytë, duke siguruar kështu një fiture shumë të rëndësishme në Champins League.

Padyshim që protagonist në këtë nuk kishte si të  mos ishte, Cristiano Ronaldo, autori i golit të tretë dhe të përmbysjes.

Pas ndeshjes trajneri, Solskjaer u shpreh mjaft i kënaqur me shpirtin e skudrës, padyshim edhe me Ronaldon, i cili përvec golit ai vrapoi duke ndihmuar skuadrën në të gjitha repartet.

“Ai shënoi një gol, kjo është ajo që ai bën më mirë nga të gjithë. Pasta ai vrapoi nëpër korridore”, thotë ndër të tjera tekniku norvegjez. /albeu.com


Shtuar 21.10.2021 08:49