Skandali s*ksual, gjykata vendos nesër: Benzema, lirohet ose dënohet

Teksa pritej një diskutim, gjykata ka vendosur që ditën e nësermë të merret vendimi mbi skandalin ku janë përfshirë Benzema dhe Valbuena.

Ditën e neserme sulmuesi i Real Madridit do të njihet me vendimin, nëse do të dënohet apo lirohet.

I hapur nga e mërkura, gjykimi i këtij rasti të famshëm do mbahet nesër në Gjykatën Penale të Versajës. Duke pasur parasysh shumëllojshmërinë e versioneve, mbulimin mediatik të rastit, por edhe vjetërsinë e tij, priten një diskutim nga palë dhe vëzhgues të ndryshëm.

“Nuk do të ketë asnjë dënim këtë javë”, tha të hënën këshilltari i Benzema, por në fund është vendosur që gjykimi mos të zgjatet më shumë se dita e nesërme.

Karim Benzema dhe 4 të pandehurit e tjerë, do të marrin nga vendin (në shkallën e par) nga nesër. Mathieu Valbuena, viktimë në këtë rast të një tentative shantazhi, mund të kthejë faqen shpejt, si të dojë. /albeu.com


Shtuar 21.10.2021 14:42