Skandal në futboll, kujtuan se po luanin kundër vajzave, por në fund u doli një burrë

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur gjatë ndeshjes së skuadrës së femrave Jordanisë dhe Iranit. Taksa ndeshja shkoi me penallti, futbollistet e Jordanisë panë që në portën e Iranit ishte një burrë dhe jo një vajzë. Ai u kuptua pasi gjatë hedhjes iu hoq shamia nga koka.

Menjëherë pas ndeshjes, Federata e Futbollit të Jordanisë iu ankua FIFA-s duke kërkuar prej këtij organizmi që të hetojë dhe të marrë masa ndaj iranianëve për shkelje të rregullave me të dyja këmbët. /albeu.com


Shtuar 15.11.2021 10:55