Sjellje anti-sportive në fushë, merret vendimi zyrtar për yllin e Napolit

Klubi i Napolit ka marrë një lajm të keq ditën e sotme. “Të kaltrit” humbasin shërbimet e Victor Osimhen për ndeshjet ndaj Genoa dhe Juventus.

Nigeriani u ndëshkua me karton të kuq në sfidën hapëse të Serie A për ekipin e Spallettit, ndaj Venezia.

“Skualifikim për dy ndeshje dhe një gjobë prej 5000 euro për Osimhen, për shkak se bëri një  goditje të vullnetshme në fytyrën e kundërshtarin, teksa topi nuk ishte brenda katërkëndorit të fushës”, shkruhet në raport.

Napoli do të apelojë vendimin, edhe pse duket e vështirë që për sjellje antisportive në terrenin e gjelbër të ketë tolerime.


Shtuar 24.08.2021 19:02