Si pritet të rreshtohet Barcelona në sezonin e ri

Kështu mund të duket skuadra e Barcelonës pr sezonin 2022/23 nëse të gjitha thashethemet e fundit të transferimeve dalin të vërteta.

Ne presim që Marcos Alonso dhe Bernardo Silva të bashkohen me Barçën. Dhe Neto, Samuel Umtiti, Frankie de Jong, Memphis Depay dhe Martin Braithwaite mund të largohen.

Portierë: Marc-Andre ter Stegen, Inaki Pena

Mbrojtës: Serginho Dest, Jules Kunde, Ronald Araujo, Andreas Christensen, Gerard Pique, Eric Garcia, Jordi Alba, Marcos Alonso.

Mesfushorët: Sergio Busquets, Miralem Pjanic, Nico, Bernardo Silva, Frank Kessie, Sergi Roberto, Gavi, Pedro.

Sulmues: Ousmane Dembele, Rafinha, Ferran Torres, Robert Lewandowski, Pierre-Emerick Aubameyang, Ansu Fati. /albeu.com/

Shtuar 6.08.2022 19:18

Tags: