Shpresa vdes e fundit, këto janë kombinimet që dërgojnë Juventusin në Champions

Juventus ende mund të shpresojë të kualifikohet në Champions League pas fitores ndaj Inter-it.

Gjenden aktualisht në vendin e pestë dhe jashtë zonës Champions, do të jetë thelbësore fitorja ndaj Bolognës dhe të shpresojë te një hap fals i Milanit ndaj Atalantës.

Renditja thotë: Inter 88, Atalanta 78, Napoli 76, Milan 76, Juventus 75. Juve thirret të fitojnë kundër Bolonjës me shpresën se Milan dhe Napoli do të humbin pikë. Azzurr-ët mundën Fiorentinën ndërsa Milan-i barazoi me Cagliari-n.

Në këtë moment Juventus-it nuk do t’i mjaftonte as për ta mbyllur në vendin e katërt me palët me njërën nga këto skuadra, duke pasur parasysh që përplasjet e drejtpërdrejta (ose diferenca aktuale e golave ​​në rastin e Napoli-t) janë të pafavorshme me të gjithë pretenduesit.

Nëse Juve do ta mbyllte kampionatin me të njëjtin rezultat me së paku dy ekipeve, do të hynte në lojë klasifikimi i shkëputur që mund të shpërblente ekipin e Pirlo-s në kurriz të Napoli-t, nëse do përfshihej.

Shtuar 17.05.2021 13:52