Shorti i kalendarit të Superiores dhe të Parës, Federata del me njoftim

Ditën e nesërme do të hidhet shorti i kalendarit të Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë. Lajmin e njofton Federata Shqiptare e Futbollit në një njoftim në faqen zyrtare, teksa kujtojmë se dy ligat kryesore në vend nisin më 11 shtator.

NJOFTIMI – Kalendari i Kategorisë Superiore 2021/22 dhe ai Kategorisë së Parë do të zbardhen këtë javë. Ditën e premte, në ambientet e sallës së konferencave të stadiumit “Air Albania” do të hidhet shorti për kalendarët e dy kampionateve kryesore të futbollit shqiptar.

Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se shorti do të nisë në ora 10:00 me përcaktimin e kalendarit të Kategorisë Superiore dhe më 10:30 do të vijohet me zbardhjen e kalendarit të Kategorisë së Parë.

Sipas vendimit të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Kategoria Superiore do të fillojë më 11 shtator 2021 dhe do të mbarojë më datën 26 maj 2022.

Edhe Kategoria e Parë nis po më datën 11 shtator 2021 për t’u mbyllur më datën 7 maj 2022. Në Kategorinë Superiore këtë sezon marrin pjesë këto skuadra: Teuta, Partizani, Vllaznia, Laçi, Tirana, Kukës, Skënderbeu, Kastrioti, Dinamo, Egnatia.

Ndërsa në Kategorinë e Parë ekipet pjesëmarrëse në edicionin 2021/22 janë Apolonia, Besa, Besëlidhja, Burreli, Bylis, Erzeni, Korabi, Lushnja, Maliqi, Pogradeci, Shkumbini, Tomori, Turbina , Vora, Tërbuni dhe Butrinti.


Shtuar 27.07.2021 13:53

Tags: