Shkëlqeu në Carabao Cup, Arteta shpreson mos ta humbasë sulmuesin

Eddie Nketiah ishte protagonist, së bashku me Charlie Patiño, në fitoren e Arsenalit ndaj Sunderland (5-1).

Tre gola që tregojnë se ai ka barut të mjaftueshëm për të luajtur më shumë minuta se sa gëzon te skuadra e ‘topçinjve’. Arteta dëshiron që ai të qëndrojë, pavarësisht mungesës së kohës së lojës, dhe pas ekspozitës së tij ai e bëri të qartë përsëri:

Edi bën të njëjtën gjë si në çdo stërvitje të përditshme, vendos topin në rrjetë . Dua që ai të qëndrojë, por ai po kërkon më shumë minuta dhe është e vështirë të shkosh kundër kësaj. Si klub dhe personalisht, unë me të vërtetë dua që ai të qëndrojë këtu.

22-vjeçari hodhi poshtë ofertën e rinovimit të klubit në fillim të këtij muaji dhe shpreson të largohet në janar. A do të ndryshojë kjo ndeshje të ardhmen e tij? Pa Aubameyang, të ndarë, në Emiratet kërkojnë një sulmues të ri dhe psherëtinin për të mos humbur Nketiah. Ndonjëherë zgjidhja është në shtëpi. /albeu.com


Shtuar 22.12.2021 09:08