Shakhtar ndaj Realit për një rekord, fitorja e sotme e barabartë me tre fitore rrjesht ndaj spanjollëve

Shakhtari do të presë sot në shtëpi spanjollët e Real Madrid ku normalisht favoritë shikohen “Los Blancos”.

Ekipi  i Ancelottit sot do të tentojë mos të pësojë humbjen e tretë radhazi ndaj ukrainasve.

Shakhtar i ka fituar dy ndeshjet e fundit ndaj spanjollëve në “Champions League”, 2 me 0 në shtëpi dhe 2 me 3 në Spanjë.

Shakhtari i teknikut Roberto De Zerbi do të ndeshet për të pamundurën , e cila nëse realizohet do të jepte një rekord personal për ekipin ukrainas përveçse 3 pikëve. /albeu.com


Shtuar 19.10.2021 12:44