Sevilla dhe Liverpool kërkojnë yllin e Juventusit në formë huazimi

Arthur Melo do të largohet nga Juventusi në merkaton e dimrit. Mesfushori brazilian nuk ka arritur të tregojë nivelin e pritur dhe pas shumë problemeve, fizike dhe jo sportive, nuk i llogaritet nga Allegri.

Fede Cherubini e di që është një kohë e keqe për ta nxjerrë në shitje, ndaj basti është i qartë, ta huazojmë në janar që të rivlerësohet, duke menduar për shitjen e tij për sezonin e ardhshëm.

Përballë kësaj situate, dy klube shfaqen si destinacion i mundshëm për brazilianin, dikur Barcelona, ​​një në Premier, Liverpool dhe një tjetër në La Liga, Sevilla.

Të dyja skuadrat duhet të forcojnë linjat e tyre kryesore përkatëse dhe shtimi i Arthurit është një opsion unik i tregut, pasi ata do të kishin gjithashtu një opsion blerjeje për të për verën. Çmimi i operacionit për verën do të ishte afërsisht 30 milionë euro.

Arthur, 25 vjeç, po kërkon të rifillojë karrierën e tij në Evropë pas dy dështimeve të njëpasnjëshme në Barcelonë dhe Torino, kështu që ai që i ofron atij projektin më të mirë sportiv do të jetë ai që balancon balancën në favor të tij. /albeu.com


Shtuar 6.12.2021 09:27