SERIE A/ Nga Zelewski te Asllani, top 5-shja e lojtarëve më të shtrenjtë U-21

Serie A startoi javën e kaluara sezonin e ri, me skuadrat big që nuk zhgënjyen. 3 pikë arkëtuan Juventusi, Milani, Interi, Napoli apo edhe Roma.

Disa prej këtyre skuadrave kanë në organikën lojtarët shumë të rinj me një persektivë të madhe dhë që vlerësohen ndjeshëm në treg.

Në këtë listë është edhe futbollisti i Kombëtares tonë, i cili gjatë kesaj merkatoje verore kaloi te Interi nga Empoli.

Asllani shihet zëvendësuesi i Brozovic këtë sezon, por opinion sportive në Itali mendojnë se ai është më shumë se një zëvendësues dhe mund të jetë që tani një kërcënim për Brozovic për vendin e titullarit.

Duke vlerat në Transfermarket, 5 lojtarët më të shtrënjtë U-21 në Serie A janë:

  • Giorgio Scalvini, Atalanta: 10 milion euro
  • Nicolo Rovella, Juventus: 10 milion euro
  • Kristjan Asllani, Inter: 10 milion euro
  • Samuel Ricci, Torino: 12 milion euro
  • Nicolo Zaleëski, Rome: 12 milion euro /com

Shtuar 18.08.2022 14:18