SERIE A/ Napoli – Juventus, formacionet zyrtare

Napoli dhe Juventus do të luajnë derbin e javes së tretë të edicionit të ri të Serie A.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Pellegrini; McKennie, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Morata, Bernardeschi.

Napoli (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Anguissa; Politano, Elmas, Insigne; Osimhen.

Pas dy ndeshjeve të para pa fitore, Juventus do të kërkojë të parën sot ndaj ‘napolitanëve’ të cilët i kanë fituar dy ndeshjet e para të kampionatit.


Shtuar 11.09.2021 17:16