SERIE A/ Milan – Verona, formacionet zyrtare

Milani dhe Torino do të ndeshen sonte në orën 20: 45 në “San Siro” në kuadër të ndeshjes së tetë të Serie A.

Pioli nuk do të getë të gatshëm edhe për këtë ndeshjen një numër lojtarësh të konsiderueshëm, si Theo, Maignan, Diaz, Florenzi dhe Bakayoko.

Në stol do të jetë, Zlatan Ibrahimovic i cili këtë ndeshje do ta nisë nga  stoli me Giroud që do të udhëheqë sulmin nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

AC Milan: Tatarusanu; Calabria, Romagnoli, Tomori, Ballo-Tourè; Bennacer, Kessié; Saelemaekers, Maldini, Rebic; Giroud.

Hellas Verona: Montipò; Ceccherini, Günter, Casale; Faraoni, Ilić, Veloso, Lazović; Barak, Caprari; Kalinić. /albeu.com


Shtuar 16.10.2021 20:11