SERIE A/ Juventus – Udinese, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Udinese do të përballen ditën e sotme në kuadër të Serie A në “Allianz Stadium”.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, të cilat kërkojnë vetëm fitoren.

“Zonja e Vjetër” vjen pas një fitoreje dramatike ndaj Romës dhe sot kërkon triumfin e dytë radhazi për t’u afruar me zonën Champions.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Rugani, De Ligt, Pellegrini; Bentancur, Arthur, McKennie; Dybala, Kulusevski, Kean

Udinese:Padelli; Perez, Nuytinck, Zeegelaar; Soppy, Arslan, Walace, Makengo, Udogie; Deulofeu, Beto. /albeu.com

 


Shtuar 15.01.2022 20:00