SERIE A/ Inter – Juventus, formacionet zyrtare

Në Guiseppe Meazza do të nis pas pak minutash një nga ndeshjet më të rëndësishme të kampionatit italian, ajo mes Interit dhe Juventusit.

“Zikaltërit” ndodhen në vendin e tretë me 17 pikë, ndërsa “bardhezinjtë” edhe pse nisëm shumë keq sezonin kanë arritur ta marrin veten dhe momentalisht ndodhen në vendin e shtatë me 14 pikë.

Formacionet e zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Bernardeschi, Locatelli, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Morata. /albeu.com


Shtuar 24.10.2021 20:07